Sam decyduj co i kiedy oglądasz

Kilkanaście tam temu to telewizja była głównym medium, z jakiego korzystali ludzie. Dzisiaj, wraz z coraz szybciej rozwijąjącą się siecią internetową ludzie rezygnują z posiadania we własnym domu telewizora, bo wszystko, co może zapewnić im telewizja, mogą też znaleźć w Internecie, a często jest to dla nich jednocześnie wygodniejsza opcja.

W Internecie można znaleźć wszystko to, co było lub będzie w telewizji czy jakimkolwiek innym medium. Słuchając jednak radia czy oglądając telewizję odbiorcy stają się uzależnieni od nadawcy.

Bowiem to on decyduje o godzinie emisji, czasie i miejscu nadawania reklam. Te niewygodne aspekty pozwala obejść Internet.

Jeśli użytkownik chce obejrzeć kolejny odcinek swojego ulubionego serialu nie musi czekać do konkretnej godziny, włącza komputer i zaczyna oglądać program, kiedy tylko ma na to ochotę. Wie też, kiedy program będzie przerwany blokiem reklamowym, a jeśli ma zainstalowany program, który blokuje emisję wszystkich reklam, może zupełnie przestać się tym martwić.

Chociaż Internet nie jest medium takim jak np. telewizja, radio czy prasa, to bez problemu łączy w sobie ich cechy, bez najmniejszego naruszania ich wartości.