Praca zdalna

Postęp technologii powoduje, że coraz więcej spraw można załatwić nie ruszając się z miejsca. Wielu ludzi pracuje w domu, a dzięki komputerowi i Internetowi nie muszą każdego dnia pojawiać się w firmie, ponieważ pacują zdalnie.

Praca zdalna to jedna z wygodniejszych form, jakie pracodawca może zaoferować pracownikom. Nie wymaga od nich codziennej punktualności, odpowiedniego stroju i uśmiechu na twarzy.

Pracownik powierzone zadania może bowiem tak samo jak w budynku firmy, wykonywać we własnym domu, siedząc w piżamie i doglądając dzieci. Wirtualny kontakt z szefem, opiekunem czy podwładnym, jaki zapewnia w tej chwili komputer jest znacznym uproszczeniem pracy.

Każde wykonane zadanie wystarczy przesłać, skonsultować na czacie lub drogą mejlową, bez konieczności podróżowania na trasie dom-praca-dom. Praca zdalna jednak, bardziej niż każda inna, wymaga od pracowniaka samodyscypliny i dobrej organizacji.

Nikt bowiem nie stoi nad nim przypominając o goniących terminach i zaległych zdaniach. To wielka wygoda, ale jednocześnie i sprawdzian.