Praca zdalna

Postęp technologii powoduje, że coraz więcej spraw można załatwić nie ruszając się z miejsca. Wielu ludzi pracuje w domu, a dzięki komputerowi i Internetowi nie muszą każdego dnia pojawiać się w firmie, ponieważ pacują zdalnie.

Praca zdalna to jedna z wygodniejszych form, jakie pracodawca może zaoferować pracownikom. Nie wymaga od nich codziennej punktualności, odpowiedniego stroju i uśmiechu na twarzy.

Pracownik powierzone zadania może bowiem tak samo jak w budynku firmy, wykonywać we własnym domu, siedząc w piżamie i doglądając dzieci. Wirtualny kontakt z szefem, opiekunem czy podwładnym, jaki zapewnia w tej chwili komputer jest znacznym uproszczeniem pracy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na marketing interaktywny, który stał się niezwykle popularny

Każde wykonane zadanie wystarczy przesłać, skonsultować na czacie lub drogą mejlową, bez konieczności podróżowania na trasie dom-praca-dom. Praca zdalna jednak, bardziej niż każda inna, wymaga od pracowniaka samodyscypliny i dobrej organizacji.

Nikt bowiem nie stoi nad nim przypominając o goniących terminach i zaległych zdaniach. To wielka wygoda, ale jednocześnie i sprawdzian.