Oswojeni z komputerem

Znajomość obsługi komputera, programów informatycznych i technologii jest obecnie podstawą. Nic więc dziwnego, że dzieci od najmłodszych lat są z nimi oswajane.

Kiedyś wystarczały interaktywne zabawki, gry planszowe, maskotki czy puzzle. Dzisiaj wszystko to jest w stanie zastąpić komputer.

Kolejnym etapem, który następuje zaraz po tym, jak maluch nauczy sie chodzić jest obsługiwanie komputera. Począwszy od oglądania bajek aż na nauce literek, pisania i mówienia skończywszy.

Informatyka jest już nauczana w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a znajomość obługi komputera jest wymagana przy większości oferowanych stanowisk pracy. Rodzice wiedzą, że bez sprawnej obsługi komputera ich dziecko nie będzie w stanie poradzić sobie w późniejszych etapach swojego życia, dlatego przy każdej możliwej okazji obdarowują swoje pociechy tabletami, laptopami i programami komputerowymi, które mają rozwijać ich zdolności i umiejętności.

Chociaż widok trzylatka przy komputerze nie jest już niczym dziwnym należy cały czas mieć na uwadze fakt, że komputer jest w stanie nie tylko pomóc w rozwoju dziecka, ale także, niewłaściwie użytkowany, może mu szkodzic.